By Bade İnanç

Yaklaşık bir ay önce Bitcoin Fanlarının Kendilerine Söyledikleri Yedi Yalan adlı makalesiyle yarım milyon insan ulaşan Jason Bloomberg, bu konuda yeni bir yazı yayımladı. İşte Bitcoin ve Altcoin Fanlarının Kendilerine Söyledikleri 7 Yalan‘ın devamı:

Yalan 1: Siyah ve beyaz yanılgısı

Bloomberg, bir önceki makalesinde Bitcoin’i başka şeylere benzetebilecek yeterli örnek olmadığına dikkat çekmişti. Bitcoin ‘balonunu’ diğer kurgusal balonlara veya gerçek paraya benzeterek yazarın kendi kendi kendiyle çeliştiğini öne sürenler olmuştu. Bloomberg, bu tür tepkilerin bir ‘siyah ve beyaz yanılgısı’ olduğunu söylüyor. Kripto para dünyasında bu tür uç düşüncelerin çok yaygın olduğuna inanıyor.

Bu yanılgıya yenik düşen yaygın iddialardan birini de; “Hükümetleri para arzı konusunda görevlendirmekle ilgili sorunlar var. Öyleyse herhangi bir hükümetten bağımsız bir para arzına ihtiyacımız var. O zaman hükümetleri daha yeterli hale getirecek şekilde iyileştirmeler yapmak için çalışmalıyız.” düşüncesi oluşturuyor.

Read the entire article at https://www.dunyahalleri.com/bitcoin-altcoin-fanlarinin-kendilerine-soyledikleri-7-yalan/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subscribe to our Cortex & Brain Candy Newsletters!

Thank you for reading Intellyx thought leadership!

Please sign up for our biweekly Cortex and Brain Candy newsletters.

The Cortex features thought leadership on Agile Digital Transformation topics, and Brain Candy highlights disruptive vendors in enterprise IT.

We won't spam you and you can unsubscribe at any time.